Rozwiń menu
Wyszukaj
Grupa Kapitałowa Grupa Azoty
Wybierz spółkę
2019
2019

Za nami już trzecia edycja Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty PUŁAWY. W 2019 roku, ponad 80 wolontariuszy naszej spółki zrealizowało 10 projektów o charakterze społecznym, ekologicznym, edukacyjnym, a także z zakresu ochrony zdrowia i życia. Wszystkie pomysły są inicjatywą pracowników, którzy zrealizują je w czasie wolnym od pracy, nie otrzymując dodatkowego wynagrodzenia. Wolontariusze  otrzymają granty w wysokości do 5 tys. zł na realizację każdego projektu.

1. Rewitalizacja rzeki KurówkiRozwiń

Środowisko wędkarzy pasjonatów z Grupy Azoty PUŁAWY w tej edycji konkursu zajęło się rewitalizacją rzeki Kurówki, która płynie w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki. Wolontariusze sprzątali rzekę i poprawiali naturalne tarliska w celu odbudowania populacji ryb i organizmów wodnych. Podobny projekt był realizowany w pierwszej edycji konkursu i przyczynił się do odbudowania populacji pstrąga potokowego w rzece Chodelce. Liderem projektu był Sebastian Walaszek.

2. Remont pracowni logopedyczno-psychologicznej w Miejskim Przedszkolu nr 7 w PuławachRozwiń

Wolontariusze Grupy Azoty PUŁAWY przeprowadzili gruntowny remont dawnego gabinetu lekarskiego w przyjazną i bezpieczną salę terapeutyczną. W ramach prac remontowych wylali nową posadzkę, wymienili stare drzwi i futryny, malowali i tapetowali, wyposażyli salę w nowe meble i pomoce dydaktyczne. Liderem projektu był Robert Złotnicki.

3. „Pomaganie jest fajne”Rozwiń

Realizacja projektu pozwoliła na rozszerzenie działalności fundacji „Krok po kroku”  i poprawę warunków prowadzenia terapii dla dzieci i młodzieży. Wolontariusze przeprowadzili niezbędne prace remontowe, wyposażyli pracownię logopedyczną w nowe meble i przygotowali pomoce do terapii podopiecznych terapii. Liderem projektu była Monika Karsznia.

4. Remont garażu OSP RogówRozwiń

Na co dzień pracują w Wydziale Saletry i RSM, po pracy są strażakami ochotnikami w miejscowości Rogów. W pierwszej edycji Wolontariatu wymienili dach na garażu OSP. W tym roku przyszedł czas na remont pomieszczeń, w celu dostosowania do potrzeb nowoczesnej jednostki ochrony przeciwpożarowej. Liderem projektu był Piotr Daczka.

5. Remont pomnika w ParchatceRozwiń

W ciągu kilku ostatnich miesięcy zmieniło się otoczenie mieszkańców Parchatki. Dwa zespoły wolontariackie zrealizowały swoje projekty właśnie w tej miejscowości. Pierwsza grupa odrestaurowała pomnik mieszkańców Parchatki pomordowanych.

6. Boisko do siatkówki plażowej w ParchatceRozwiń

Dzięki Wolontariuszom Grupy Azoty PUŁAWY mieszkańcy Parchatki mogą aktywnie spędzać czas na boisku do siatkówki plażowej. Projekt obejmował budowę boiska od podstaw. Wolontariusze oczyścili i niwelowali teren, wykopali dół pod budowę, wysypali tłuczeń, osadzili słupki, zamontowali siatki, osłonki słupków i wyznaczyli linię boiska. Zwieńczeniem prac było rozegranie inauguracyjnego meczu z mieszkańcami. Liderem projektu był Damian Klekot.

7. Mali Aktorzy Wielkiego SercaRozwiń

Mali Aktorzy Wielkiego Serca to przedszkolaki z Przedszkola nr 18 w Puławach. Wolontariusze wraz z dziećmi przygotowali scenografię, uszyli kotary i kostiumy. Powstał mobilny teatr, który umożliwi przedszkolakom wystawienie cyklu charytatywnych przedstawień wyjazdowych. Liderem projektu była Beata Wójcik. 

8. Wysportowani Młodzi GniewniRozwiń

Po raz pierwszy, Wolontariusze Grupy Azoty PUŁAWY nawiązali współpracę z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Puławach. Zorganizowali mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc dla podopiecznych MOW- ów z całej Polski. „Wysportowani Młodzi Gniewni” to ambitny i odpowiedzialny projekt, którego celem był rozwój osobowości, pokonywanie własnych słabości, rozładowanie napięcia i budowanie poczucia wartości uczestników zawodów. Liderem projektu był Kamil Furtak.

9. PL(j)ogging czyli biegamy po czystych trasachRozwiń

Wśród Wolontariuszy Grupy Azoty PUŁAWY nie brakuje sympatyków biegania, joggingu czy spacerów, którzy zaprosili mieszkańców Puław do wspólnej aktywności sportowo- ekologicznej.  Od wiosny do jesieni w Puławach, nie dało się nie zauważyć ekip Wolontariuszy w żółtych koszulkach, którzy biegając i spacerując po okolicznych lasach, zbierali ogromne worki śmieci. Liderem projektu był Łukasz Dryk

10. Przystanek na różanym szlaku turystycznymRozwiń

Pasjonaci pieszych i rowerowych wycieczek po różanym szlaku turystycznym, mogą odpocząć na przystanku w Lesie Stockim, na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego zbudowanym przez Wolontariuszy Grupy Azoty PUŁAWY. Na turystów czeka altana, palenisko i stojak na rowery. Liderem projektu była Sylwia Banaszek.

Wyszukiwarka