Grupa Azoty PUŁAWY ma istotny wpływ na rozwój miasta i całego regionu. Firma jest nie tylko największym pracodawcą w regionie, lecz także intensywnie angażuje się w życie lokalnej społeczności – w myśl ducha odpowiedzialności społecznej.
Nie działamy dla samych siebie, lecz dla lokalnego społeczeństwa, którego jesteśmy członkiem od ponad 50 lat.
„Strategia Rozwoju Miasta Puławy na lata 2007–2015” podaje, iż jednym z filarów rozwoju przedsiębiorczości w mieście jest: „Rozwój współpracy samorządu Miasta Puławy ze środowiskiem przedsiębiorców, w tym z Grupą Azoty PUŁAWY. Ten zapis świadczy o świadomości władz co do istotnej roli Spółki w tworzeniu tzw. klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie miasta. Wynika to z ponad 50 lat wspólnych działań na rzecz Puław.
Puławy to doskonałe miejsce dla rozwoju ambicji zawodowych i pasji, tutaj warto mieszkać i pracować – tak postrzegamy nasze miasto. Poprzez nasze wsparcie dla miasta chcemy tę wizję przekazywać dalej.
Nasze podatki dla miasta
Dzięki działalności Grupy Azoty PUŁAWY co roku do budżetu miasta wpływa ponad 35 mln zł z tytułu podatków lokalnych.
Grupa Azoty PUŁAWY przyczyniła się do powstania publikacji zjazdowych – swoistych unikatów bibliofilskich I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego.
Pierwsza z nich to album „100-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach” w opracowaniu Zbigniewa Kiełba. Zbiór starannie wyselekcjonowanych i opisanych fotografii obejmujących cały wiek istnienia szkoły.
Druga pozycja zatytułowana „Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, absolwenci i olimpijczycy w 100- lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach” liczy 114 stron zweryfikowanych nazwisk, dat, nauczanych przedmiotów i zdobytych olimpijskich laurów w kadencjach kolejnych dyrektorów Szkoły oraz ich zastępców.
Grupa Azoty Puławy od lat wspiera Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach. W ramach współpracy spółka m.in.:
Szczególnego wsparcia Grupa Azoty Puławy udzieliła puławskiemu szpitalowi po wybuchu pandemii COVID-19. Wtedy to:
Do II wojny światowej Puławy liczyły 14 640 mieszkańców, a po wojnie było ich tylko 9 128. W 1960 r. liczba mieszkańców zbliżyła się do stanu przedwojennego. Gwałtowny wzrost liczby mieszkańców rozpoczął się wraz z budową „Azotów” – w styczniu 1965 r. Puławy liczyły już ponad 19 tys. obywateli, a w 2016 r. – ok. 50 tys.
To akcja zapoczątkowana przez Grupę Azoty Puławy w 2020 roku. Jej celem była pomoc rodzinom wielodzietnym oraz rodzicom samotnie wychowującym dzieci, mieszkającym na terenie Puław w przygotowaniu świątecznych prezentów.
Akcja prowadzona była wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który pomagał wytypować rodziny, dla których nasi pracownicy przygotowywali świąteczne paczki z upominkami.
Idea pomocy, której filarem są pracownicy Grupy Azoty Puławy, polegała na corocznym wyłanianiu liderów, którzy zbierali zespół i realizowali marzenia jednej z dwunastu wybranych każdego roku rodzin.
Łącznie w latach 2020 – 2022, zrealizowane zostały 3 edycje akcji, dzięki którym paczki przygotowane przez naszych pracowników trafiły do 36 puławskich rodzin.