- Wolontariat Pracowniczy w Grupie Azoty PUŁAWY to inwestycja w kapitał społeczny firmy. Wielokrotnie podkreślamy, że największą wartością tej firmy są ludzie. Ich ogromny potencjał służy też naszemu otoczeniu - mówi Andrzej Skwarek, członek zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.
Wśród tegorocznych projektów, znalazło się kilka skierowanych do szkół i przedszkoli. Wolontariusze zbudowali Mini Raj Przedszkolaka, przy przedszkolu w miejscowości Stary Pożóg. Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 18 w Puławach, mogą zgłębić tajemnice chemicznych eksperymentów w Laboratorium Małego Odkrywcy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach już szlifują aktorskie talenty w multimedialnej sali teatralnej, wyposażonej w prawdziwą scenę z kurtyną i lustrami. Natomiast w 1 LO w Puławach dzięki ogromnemu wysiłkowi wolontariuszy, dawna stróżówka zmieniła się w studio dla szkolnej telewizji internetowej Czart TV.
Po raz pierwszy, wolontariusze zawitali do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach.
- W ubiegłym roku w ramach projektów wolontariackich pracowałam w szkole, w tym roku postanowiłam zrobić coś dobrego dla zwierząt, wspólnie z kolegami i koleżankami z pracy zbudowaliśmy trzy duże budy i ogrodziliśmy siatką kojce, pomagały nam nasze dzieci. Dzięki projektowi zyskałam też nowego członka rodziny – psa ze schroniska – mówi Magdalena Filipek, liderka projektu.
Pracownicy Grupy Azoty PUŁAWY zorganizowali dwa wydarzenia w mieście, do których przyłączyli się puławianie. 3 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Puławach wolontariusze zorganizowali dzień dziecka. Wcześniej doposażyli pracownię ceramiczną w Ośrodku, gdzie razem z podopiecznymi przygotowali podczas warsztatów medale- nagrody w sportowych rywalizacjach. Tuż przed wakacjami dzieci z MDK w Puławach wzięły udział w grze terenowej „Poszukiwanie zaginionego skarbu”, planszą był Park Czartoryskich w Puławach.
W tym roku, na wsparcie wolontariuszy Grupy Azoty PUŁAWY, ponownie mogła liczyć Fundacja „Krok po kroku” z Puław. Tym razem projekt był skierowany do rodziców chorych dzieci, którzy mogli się zrelaksować i nabyć nowe umiejętności podczas warsztatów ceramicznych. W tym czasie, dzieci świetnie bawiły się pod troskliwą opieką pracowników spółki.
Kapituła konkursu wybrała 10 zwycięskich projektów spośród 20 zgłoszeń. Najważniejszym kryterium był wkład pracy własnej pracowników Spółki. Zwycięskie zespoły wolontariackie, składające się z minimum 3 pracowników Spółki, miały 5 miesięcy na realizację swoich pomysłów. Zrealizowali je dobrowolnie, w czasie wolnym od pracy, nie otrzymując dodatkowego wynagrodzenia.