Kongres „Polska Chemia” jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży chemicznej w Polsce, a także platformą do dyskusji oraz wymiany doświadczeń w zakresie stosowanych rozwiązań technologicznych, prezentacji innowacyjnych pomysłów oraz strategii, prowadzenia procesów inwestycyjnych, bezpieczeństwa procesowego, innowacji oraz wpływu otoczenia prawnego i ekonomicznego na funkcjonowanie branży chemicznej.
Grupę Azoty na Kongresie w debacie strategicznej „Polska Chemia w czasach globalizacji: pozycja, perspektywy, wyzwania” reprezentował Józef Rojek, wiceprezes zarządu. Pytany o kluczowe elementy strategii spółki, które mają odpowiedzieć na wyzwania rynkowe, powiedział: - Kluczowym elementem strategii jest konsolidacja spółek w ramach Grupy Azoty. Ona wciąż stwarza olbrzymi potencjał wygeneowania dodatkowych korzyści dla Grupy. Będziemy prowadzić dalszą integrację procesów i kluczowych funkcji: handlu, zakupów, logistyki, finansów czy IT.
Grupa Azoty była także organizatorem sesji sportowej pt. „Biznes i sport – różne oblicza sukcesów”, w której w dyskusji moderowanej przez dziennikarza TVP Sport Sebastiana Szczęsnego udział wzięli m. in.: Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz, dyrektor koordynator Kadry Narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, Dawid Kubacki, drużynowy złoty medalista mistrzostw świata w skokach narciarskich i Maciej Kot, drużynowy złoty oraz brązowy medalista mistrzostw świata w skokach narciarskich.
Kongres Polska Chemia w tym roku organizowany jest już po raz czwarty. Grupa Azoty jest Partnerem od początku istnienia tego wydarzenia.
Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W maju 2017 roku Grupa zaprezentowała zaktualizowaną strategię do roku 2020. Wśród kluczowych kierunków rozwoju znajdują się: ukończenie procesu konsolidacji Grupy Kapitałowej, wzmocnienie pozycji wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa w Europie, umocnienie drugiego filaru operacyjnego poprzez rozwój działalności pozanawozowej oraz generowanie i wdrażanie innowacji będących dźwignią rozwoju sektora chemicznego.
Organizator Kongresu Polska Izba Przemysłu Chemicznego jest podmiotem zrzeszającym blisko 130 przedsiębiorstw chemicznych lub działających w branży chemicznej, a także podmiotów badawczych. Jej zadaniem jest działanie na arenie krajowej i międzynarodowej na rzecz ochrony i umocnienia konkurencyjnej pozycji polskiego przemysłu chemicznego. Jako jedyna polska organizacja PIPC jest członkiem Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego CEFIC.
Dodatkowe informacje
Rzecznik Prasowy
Grupa Azoty
Mail: ##gotrocxz#at#vgjeppodin.rdb##
Tel. +48 14 637 40 56